o mnie

Nurkuję już ponad 25 lat. Posiadam uprawnienia instruktora nurkowania trzech organizacji nurkowych IANTD, CMAS, ITDA. Podczas tego okresu wyszkoliłem bezpiecznie kilkaset osób na różne stopnie nurkowe. W czasie swojej przygody z nurkowaniem szkoliłem nowych adeptów nurkowania, kręciłem filmy, robiłem zdjęcia podwodne, polowałem na ryby, spędzałem tysiące godzin w dzień i w nocy, w jeziorach i morzach.Szukałem wraków i odkrywałem nieznane.

Podczas jednej z takich wypraw w 2002 roku, wraz z kilkuosobową ekipą nurków odnalazłem legendarny wrak niemieckiego transportowca MS Goya, który spoczął na dnie Bałtyku na ponad 70 metrach. Stał się on miejscem spoczynku dla około 7 tysięcy ludzi, będąc największą tragedią na morzu w dziejach ludzkości. Brałem również udział  w kilku udanych ekspedycjach na wrak MS Wilhelm Gustloff.  Wraki okazały się największą moją pasją i wyzwaniem nurkowym. Nurkowałem na dziesiątkach wraków Bałtyku i Morza Czerwonego, z których każdy miał do opowiedzenia swoją historię. Moje doświadczenia zdobywałem u najlepszych instruktorów nurkowania i jednocześnie w jednych z najtrudniejszych warunkach nurkowych, czyli naszych jeziorach.

Jako pierwszy zanurkowałem sam na dno Hańczy skutej lodem na ponad 105m. Od tamtego nurkowania pokochałem Hańczę z wzajemnością, by wielokrotnie spotykać się z nią na samym dnie. Z racji niebywale czystej wody, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo kursanta oraz doznania estetyczne, akwen ten uważam za jeden z najlepszych do każdego rodzaju szkoleń oraz do spędzenia czasu nad wodą.

 

 

 

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, posiadam uprawnienia trenera pływania, instruktora ratownictwa WOPR, interesując się historią nurkowania, należę do Stowarzyszenia Miłośników Historii Nurkowania, Historical Diving Society Poland. W nurkowaniu szkolę od podstawowych stopni rekreacyjnych po zaawansowane programy nurkowania technicznego.

Obecnie prowadzę szkolenia w systemie IANTD - International Association of Nitrox and Technical Divers. Posiadam uprawnienia InstructorTrimix oraz WreckInstructor. Kursy nurkowe prowadzę głównie w Warszawie,nad jeziorem Hańcza oraz na wrakach Bałtyku.

W Morzu Czerwonym osiągnąłem głębokość 135m podczas nurkowania w Blue Hole.

Nurkując ze mną, z pewnością będzie to dobre nurkowanie - gooddive

 

 

zapraszam

marek coton jagodziński